پارکت و لمینت
10
اردیبهشت

کفپوش پارکت و لمینت

اصول انتخاب پارکت و لمینت درطراحی داخلی

قبل از انجام هر پروژه در مقیاس بزرگ که شامل طراحی یک فضای داخلی مجلل است. انتخاب کفپوش پارکت و لمینت، که کف فضا را پوشش می دهد. یکی از جنبه های اصلی پروژه می باشد. این امر می تواند کل پویایی زیبایی شناختی فضا را مشخص کند.

هنگام تزئین فضای داخلی لوکس، کف پارکت و لمینت یکی از محبوب ترین انتخاب ها است. پارکت همچنین برای دکوراتورها و طراحان داخلی جذاب می باشد. این به دلیل کیفیت و تنوع انواع مختلف پارکت موجود در بازار است.

بنابراین، برای رسیدن به جلوه مطلوب، انتخاب نوعی پارکت در اولویت قرار می گیرد. جدا از انواع مختلف پارکت برای انتخاب، روش های مختلفی برای نصب وجود دارد. که باید در مورد آنها تصمیم گیری شود.

متداول ترین سوالاتی که هنگام مواجهه با چنین معضلی پیش می آید. این است که بهترین نوع پارکت و لمینت برای انتخاب چیست؟ بودجه موجود چقدر است؟ نوع فرآیند نصب برای پروژه چیست؟ وقتی جواب این سوال ها را گرفتید. یافتن مسیر انتخاب گزینه های خاص بسیار ساده تر خواهد بود.

متداول ترین روش های نصب کف پارکت، روش ورقه ورقه، چسب و منبت کاری شده است.

کفپوش پارکت   

در مورد پارکت لمینت بیشتر بدانیم

در مورد کفپوش پارکت و لمینت می توانیم کفپوش چوبی را نصب کنیم. که بدون اینکه به کف اصلی ثابت شود. این کفپوش توسط قطعات خود به هم می چسبد. معمولاً روی یک پایه کف پلی اتیلن به ضخامت 2-3 میلی متر قرار می گیرد. که برای جداسازی استفاده می شود. رطوبت، سر و صدا و همچنین برای جبران و نرم کردن بی نظمی های موجود در کف اصلی است.

طراحی تراس و بالکن کوچک
بیشتر بخوانید

این روش نصب بسیار ساده تر از گزینه های دیگر است. زیرا کف جدید روی کف اصلی نصب شده است. تمیز بودن آن باعث شده یکی از محبوب ترین انتخاب ها باشد. تخته ها با اتصالات نر و ماده کنار هم قرار می گیرند. گویی که یک معما را می سازند. علاوه بر این، سیستم کلیک محبوب، نصب را به گزینه ای سریع و آسان تبدیل کرده است. که به سختی هرگونه سر و صدا و آشفتگی ایجاد می کند.

مزایای پارکت لمینت در چیست؟

این نوع پارکت ها، محکم و متصل به هم است. که به پایه نوارهای چوبی جدا شده میخ می شود. امروزه به دلیل اینکه نصب آن پیچیده است. به گزینه ای کمتر محبوب تبدیل شده است. هنگام انتخاب نوعی پارکت، تشخیص پارکت های چوبی طبیعی و کفپوش لمینت مصنوعی مهم است. دو مورد اخیر به گزینه های بسیار مشهوری تبدیل شده اند. زیرا به لطف تکامل و سرمایه گذاری فنی تولید کنندگان، اکنون می توانند. با موفقیت از روکش چوبی طبیعی تقلید کنند.

کفپوش لمینت، یک گزینه مقرون به صرفه تر در مقایسه با چوب طبیعی است. که از لایه های پانلی یا ورق ساخته شده از مشتقات چوب طبیعی بدست می آید. که توسط رزین با مقاومت بالا به هم متصل شده اند. این کفپوش بسیار مقاومت ایجاد می کند. که در برابر سایش و همچنین اثرات ناشی از رطوبت مقاومت می کند.

سه لایه تشکیل دهنده کف لمینت را می توان جدا بررسی کرد. ابتدا یک لایه الیاف با چگالی بالا، لایه بعدی تزئینی است. ساخته شده از ملامین که از گره های چوب تقلید می کند. و در آخر یک لایه شفاف که از ورقه ها محافظت می کند. عیب اصلی این نوع کفپوش پارکت این است که دچار فرسودگی شود. نمی توان آن را سنباده زد تا ظاهر و زیبایی اصلی خود را بازیابد.

اصول طراحی داخلی آشپزخانه
بیشتر بخوانید

کفپوش پارکت

پارکت های چوب طبیعی چه مزایایی دارند؟

پارکت های چوب طبیعی از ورق های چوب تشکیل شده اند. بسته به نوع کیفیت انتخاب شده توسط یک، دو یا سه لایه چوب طبیعی تشکیل می شوند. بهترین گزینه و با کیفیت ترین است. که تنها از یک لایه چوب ساخته شده است. در این حالت، اگرچه تفاوت هزینه می تواند به طور قابل توجهی بیشتر از سایر گزینه ها باشد. اما استفاده از یک لایه چوب این امکان را فراهم می کند.

پارکت چوبی سه لایه دارد. لایه اول ساخته شده از چوب گرانبها است. که به کف ظاهر واقعی می دهد. لایه دوم ساخته شده از اسپلینت کاج کوچک است. که به کمک آن کفپوش مقاوم تر می گردد. و لایه سوم پایین به طور کامل از چوب کاج ساخته شده است. در هر صورت برای محافظت بیشتر از پارکت باید لایه چوبی قابل مشاهده را لاک زد.

پارکت

پارکت چسب دار در کجا استفاده میشود؟

این سنتی ترین سیستم است. که شامل چسباندن پارکت چوبی به طور مستقیم بر روی کف اصلی است. اگر کفپوش از قبل لاک زده نشده باشد. باید حداقل با دو تا سه لایه لاک شن و ماسه کاری شود.

برخلاف روش نصب ورقه ورقه، پایین آوردن کف پارکت و لمینت به دلیل نیاز شخصی پیچیده ترین روش است. صفحه زیرین کف نیز باید محکم و صاف باشد. این نوع کف بی صدایی و دوام بیشتری را تضمین می کند . این روش نصب به خریدار این امکان را می دهد. تا از بین تعداد زیادی از طرح ها که باعث تمایز و کیفیت در هر فضایی می شود. یکی را انتخاب کند.

طراحی آشپزخانه مدرن
بیشتر بخوانید

نحوه نگهداری ازکفپوش پارکت و لمینت

برای پارکت های لاک زده، تعمیر و نگهداری کمی وجود دارد. از طرف دیگر، کف های واکس دار یا روغنی حداقل دو بار در سال نیاز به تغذیه اضافی دارند. تا آنها را در وضعیت بالایی نگه دارید. برای تمیز کردن هر روز استفاده از صابون هایی که مخصوص کفهای چوبی ساخته شده اند. به جای محصولات چند منظوره ضروری است. با این کار می توانید پارکت را در مدت زمان طولانی تری در شرایط مناسب نگه دارید.

نکات طراحی کفپوش پارکت و لمینت

هنگام طراحی داخلی فضای لوکس و قبل از اینکه پارکت نصب گردد. می توانید با نصب سیستم کف گرمایش، راحتی به فضا آورید. هنگامی که کف پارکت (از هر نوع که باشد) را بر روی کف قدیمی نصب می کنید. کف قدیمی چند میلی متر بلندتر می شود. این امر بالا بردن درها را برای جلوگیری از تماس احتمالی ضروری می کند.