چگونه طراح دکوراسیون داخلی حرفه ای شویم؟
14
تیر

طراح دکوراسیون داخلی چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله سعی داشتیم درباره اینکه چگونه میتوانیم یک طراح دکوراسیون داخلی شویم با هم صحبت کنیم.

طراح دکوراسیون داخلی با طراح داخلی کاملا متفاوت است و این تفاوت در زمینه آموزش است، اما در معنای واقعی کلمه هر کسی می تواند به یک دکوراتور داخلی تبدیل شود.

طراح دکوراسیون داخلی یک فعالیت جذاب است و به افراد حرفه ای که در این صنعت مشغول کار هستند اجازه می دهد مهارت های خلاقانه خود را با توجه به تجربه خود در هنگام طراحی فضاهای عملکردی و تعامل با مشتریان مختلف را ترکیب کنند.

این صنعت از سال 2019 رو به رشد بوده و چشم اندازهای شغلی زیادی داشته است. برنامه ی آموزشی زیادی در این زمینه مطرح شده است که قابل فهم و دسترسی هستند.

طراح داخلی چیست؟

طراحان داخلی در زمینه معماری و برنامه ریزی فضای داخلی کار می کنند و برای منازل و مشاغل مختلف و برای انواع مشتری ها طرح هایی منسجم و زیبا را ایجاد می کنند.

بسیاری از طراحان داخلی در زمینه های خاص طراحی، مانند طراحی خانه (حتی اتاق ها )، فضاهای اداری شرکت ها، فضای داخلی تجاری، طراحی محیطی یا استانداردهای دسترسی، تخصص دارند.

در سطح ابتدایی ، طراحان داخلی برای انواع مشتریان، یا به عنوان فریلنسر یا به عنوان بخشی از یک شرکت طراحی، فضاهای زندگی و کار را طراحی و ایجاد می کنند. طراحان اغلب در فضاهای سبز ، طراحی خانه یا فضای کاری شرکت، موسسه، کلینیک و… تخصص دارند.

یک طراح داخلی چه کاری انجام می دهد؟

در سطح مبتدی، طراحان داخلی برای انواع مشتریان، یا به عنوان فریلنسر یا به عنوان بخشی از یک شرکت طراحی، فضاهای زندگی و کار را طراحی و ایجاد می کنند.

اصول طراحی دکوراسیون منزل
بیشتر بخوانید

طراحان اغلب در یک منطقه خاص مانند فضاهای سبز، طراحی خانه یا فضای کاری شرکت تخصص دارند. هرکسی که طراحی داخلی را به عنوان یک حرفه در نظر بگیرد، سوالات زیادی ذهنش را درگیر خواهد کرد.

یک طراح داخلی برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی حرفه ای به خلاقیت بسیاری نیاز دارد. یک شخص طراح زمانی موفق می شود که آموزش رسمی، نظم، عزم راسخ و مهارت های تجاری و بازاریابی قوی داشته باشد.

هر سطح از یک مدرک دانشگاهی درهای جدید و متفاوتی را به روی طراحان مشتاق باز می کند و این دوره های آموزشی طراحان داخلی مشتاق را با اطلاعات مناسب به عرصه ی کار میفرستد.

90 در صد طراحان از طریق این شغل سالانه درآمد های بالایی کسب میکنند. طراحان داخلی در صنعت معماری و مهندسی، بالاترین میانگین دستمزد را دارند.

شغل طراحی داخلی منزل رشد بسیار زیادی دارد و چشم انداز کسانی که طراحی داخلی را به عنوان یک شغل می دانند، می توانند با داشتن پیش بینی رشد 13 درصدی بین سالهای 2012 و 2022، صنعت قوی را در دست داشته باشند.

کسانی که در زمینه طراحی محیط زیست تخصص دارند با علاقه در نمودار رشد این حرفه قرار می گیرند. در پایداری انتظار می رود که این امر منجر به توسعه بیشتر این زمینه می گردد. زمینه مهم دیگر طراحی قابل دسترسی است، زمینه ای که بر اهمیت ایجاد فضاهایی که بتوان به راحتی پیمایش کرد، تأکید دارند.

چگونه یک طراح داخلی حرفه ای شویم؟ :

طراحان داخلی از طرح های رنگی گرفته تا نقشه های کف تا الگوی یک ساختمان، همه کارها را انجام می دهند. اگر آماده رفتن به صنعت طراحی داخلی هستید. ابتدا باید الگوی مد نظر خود را برای مشتری طراحی کنید. سپس به نیازهای مشتری، از جمله اهداف مشتری برای فضا، علایق و بودجه اش دقت کنید

بام سبز در تبریز
بیشتر بخوانید

مبلمان و دکوراسیونی را که منسجم و در حد بودجه مشتری باشد انتخاب و سفارش می دهند. برنامه های طراحی را با استفاده از نرم افزار رایانه نهایی می کند. کلیه هزینه های پروژه را تخمین زده و پیش بینی می کنند.
یک جدول زمانی برای پروژه ایجاد می کند. برای اطمینان از رضایت مشتری با آنها می نشینید. رضایت مشتریان بالقوه را جستجو و جذب می کنند و از این طریق پروژه های جدید را پیشنهاد می دهند.