طراحی و دکوراسیون داخلی کلاسیک
14
اردیبهشت

طراحی و دکوراسیون داخلی کلاسیک

نحوه انجام طراحی و دکوراسیون داخلی کلاسیک

طراحی و دکوراسیون داخلی کلاسیک را می توان بی انتها نامید. برخی نیز ممکن است آن را سنتی نامند. سبک کلاسیک دارای ظاهری متقارن، غنی از وسایل دکوری و بافت است. اما منصرف نشوید! این ظاهر مدرن است که آن را برای یک خانه راحت و دلباز مناسب می کند.

فضای داخلی کلاسیک از قوانین ساده ای پیروی می کند. که می توانید با نوع مدرن خود متناسب بسازید. با جاگذاری صحیح مبلمان خود شروع کنید. ممکن است از اینکه این ظاهر برای خانه شما چقدر ساده و در عین حال موثر است تعجب کنید. در اینجا به چهار عنصر اصلی طراحی کلاسیک می پردازیم. که به خانه شما حال و هوای سنتی بودن می دهد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

1. ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی

نکته کلیدی در فضای داخلی کلاسیک، تقارن و نظم است. با قرار دادن مبلمان و یک ظاهر طراحی شده معمولاً در اطراف یک کانون اصلی مانند شومینه عمل می کند. با نگاهی به ظاهر اصلی خانه خود شروع کنید. ترفند داشتن یک نقطه کانونی است. شاید بتوانید از آن پنجره بزرگ روبه منظره ای زیبا یا مجموعه ای از درب های فرانسوی استفاده کنید. اگر هیچ یک را ندارید، می توانید به راحتی خط میانی اتاق را پیدا کنید. از آن به عنوان نقطه کانونی خود استفاده کنید.

طراحی و دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

در این تصویر یک شومینه سنگی قابل توجه نقطه کانونی اتاق نشیمن در این خانه است که با قطعات معاصر و عتیقه تزئین شده است.

 

2. توجه به تقارن در دکوراسیون داخلی 

برای اینکه چگونگی چیدمان مبلمان خود را انجام دهید، به تقارن بیندیشید. سعی کنید تصاویر آینه ای ایجادکنید. مانند کاناپه هایی که رو به روی هم قرار دارند و یک میز عسلی بین آنها قرار دارد. یا شاید آن را با یک مبل کشیده و دو صندلی تک روبروی هم ترکیب کنید. زیرا این امر هم تقارن ایجاد می کند. دور تا دور فضای خود این کار را ادامه دهید. ابتدا به مبلمان بزرگ بپردازید. سپس در نظر بگیرید که آثار هنری و وسایل دکوری شما در کجا قرار گیرند. بازهم، جفت های منطبق معمولاً بهترین گزینه در طراحی و دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک هستند.

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه
بیشتر بخوانید

 

محل قرارگیری کلید اصلی این سبک است. هنگامی که این روش ساده چیدمان مبلمان را درک کردید. به راحتی می توانید ظاهر خانه خود را متناسب با سبک کلاسیک سازید. سبک کلاسیک شامل مبلمان خوش ساخت با جزئیاتی منبت کاری شده است. همچنین دارای قطعات با جزئیات تزئین شده است. گاهی اوقات با تأثیر از گل و گیاه است. پارچه هایی که دارای بافت و نقش های ظریف و راه راه هایی هستند که با رنگ های غالب مخلوط شده اند، از گزینه های محبوب هستند. شما می توانید با ترکیب قطعات ساده تر و وسایل سنتی تر، ایجاد انسجامی کنید. که با رعایت اصول جایگذاری به وجود می آید. و به یک ظاهر کلاسیک دست پیدا کنید.

دو میز عسلی کنار هم می توانند مانند یک تکه بزرگ عمل کنند. سعی کنید دو صندلی غذاخوری در گوشه گوشه اتاق قرار دهید و آینه یکدیگر سازید. این نظم متعادل است که هماهنگی و احساس کلاسیک را ایجاد می کند.طراحی و دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیکبا چیدمان مبلمان به صورت آینه اب، تقارن ایجاد کنید. درهای فرانسوی تقارن را در اتاق نشیمن این خانه مدرن آرت دکویی ایجاد کرده اند که با تاکید رنگ سبز زمردی زنده شده است.

3.رنگ ها ؛ در طراحی و دکوراسیون داخلی خود به رنگ های ملایم تر فکر کنید، نه پررنگ.

از آنجا که سبک کلاسیک یک عنصر سنتی دارد. یک پالت رنگی از رنگ های طبیعت مورد پسند است. به جای رنگ های پررنگ،به رنگ هایی با تناژ ملایم تر  زرد، آبی، سبز و قهوه ای فکر کنید. با رعایت قوانین جایگذاری می توانید از رنگ سبز زمردی ، زرشکی و سایر الگوهای قوی استفاده کنید. رنگ سفید یک انتخاب کلاسیک تر است. اما استفاده از رنگ سفید شفاف برای تزئینات و جزئیات می تواند تصویری تازه و به روز از سبک کلاسیک ارائه دهد.

طراحی و اجرای کابینت
بیشتر بخوانید

به عنوان مثال ، دو صندلی را به یک رنگ انتخاب کنید. کوسن هایی با همان پارچه یا رنگ پیدا کنید. سپس آنها را روی مبل روشن تر و خنثی مقابل هم قرار دهید. ساختار و لایه ها نیز مهم هستند. ساختار یا محل قرارگیری اشیا “انسجام” برای ایجاد سبک کلاسیک مناسب است. تکرار پالت رنگ در فضای اتاق هماهنگی ایجاد می کند.

4. ضرورت استفاده از وسایل دکوری و تزئینی هنری درطراحی و دکوراسیون داخلی کلاسیک

قرار دادن وسایل دکوری نیز به همان اندازه در دستیابی به احساس انسجام مهم است. یکی از کارهای هنری بزرگ را در بالای یک میز کنسول قرار دهید. سپس دو آباژور همسان را در دو طرف آن قرار دهید. یا در هر دو طرف تابلو هنری با همان اندازه یا رنگ آویزان کنید. یا از چهار تا شش کار کوچکتر در یک شبکه ساده برای تکرار ابعاد یک اثر بزرگتر استفاده کنید.