دکوراسیون اتاق کودک
11
اردیبهشت

طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

اصول طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

رعایت اصول طراحی و دکوراسیون اتاق کودک به دلایل مختلفی یک چالش است. در سنی که آمادگی لازم برای داشتن فضای زندگی خود را دارند. بچه ها هنوز به اندازه کافی مستقل نیستند که بتوانند به تنهایی درباره نوع اتاق خود تصمیم بگیرند. این والدین هستند که می توانند تعادل کاملی بین گزینه های خود و خواسته های کودک ایجاد کنند. بزرگسالان کسانی هستند که همه تصمیمات مهم مانند طراحی اتاق، مبلمان و رنگ دیوارها را می گیرند. اگر مشغول این کار هستید. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هیچ قانون جهانی در مورد ظاهر اتاق وجود ندارد. هر کودک متفاوت است. بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد تزئینات، ویژگی منحصر به فرد فرزند خود را بپذیرید. در مورد دکوراسیون اتاق کودکان، اصول اساسی کمی وجود دارد که باید به آنها پایبند باشید.

طراحی اتاق کودک

رعایت ایمنی درطراحی و دکوراسیون اتاق کودک

پدر و مادر بودن به این معنی است که امنیت فرزند خود را در دکوراسیون اتاق کودک خود در ذهن داشته باشید. این اولویت مطلق شماست. باتوجه به سن فرزندتان، باید مطمئن شوید که مبلمان و سایر لوازم اتاق کاملاً ایمن هستند و هیچ خطری برای او ایجاد نمی کنند. هنگام خرید مبلمان، ویژگی هایی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. باید ایمن، راحت، ساده و کاربردی باشند. اگر اتاق را برای کودک نوپای خود تزئین می کنید. اجتناب از پریزهای برق و گوشه های تیز مبلمان و همچنین همه وسایل سنگین و شکستنی احتمالی در قفسه ها بسیار مهم است. عاقلانه است که قبل از اقدام بزرگ تزئین، خود را در مورد مسائل اساسی ایمنی آگاه کنید.

طراحی داخلی با چوب
بیشتر بخوانید

توجه به سن در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

تردیدی نیست که یک کودک نوپا و یک دانش آموز در کلاس خود نیازها و خواسته های متفاوتی دارند. با توجه به این نکته، شما باید مبلمان را براساس سن و علاقه بچه ها انتخاب کنید. در سنین پایین، احتمالاً اتاق کودک کوچک شما برای سرگرمی و آموزش پر از اسباب بازی خواهد شد. بعداً، وقتی مدارس شروع می شود. زمان مناسب آن است که کتاب ها را در قفسه ها، نقشه های جغرافیایی روی دیوارها، میز نوشتن، یک کره زمین و غیره قرار دهید. کودک شما رشد می کند و علایق خود را رشد می دهد و می خواهد در تصمیم گیری در مورد فضای زندگی خود شرکت کند.پ

بی انتهابودن دکوراسیون اتاق کودک

کودکان سریعتر از آنچه تصور می کنید رشد می کنند. بنابراین در تصمیم گیری برای مبلمان و لوازم جانبی آنها باید فكر كنید. هنگام انتخاب مبلمان، پالت رنگی خنثی را انتخاب کنید. که می توانید وقتی کودک کوچک است آن را با وسایل یکبار مصرف و قابل تغییر و سرگرم کننده و رنگارنگ مانند بالش و روتختی تزئین کنید. رنگ های خنثی نسبت به رنگ های کلیشه ای خاص جنسیتی، مانند آبی و صورتی روشن گزینه های بهتری هستند. هنگام خرید مبلمان، پس از اینکه فرزندتان رشد کرد، هزینه زیادی را برای وسایلی که باید به جای آنها بگذارید، مانند صندلی یا میز، خرج نکنید. یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که می توانید انجام دهید مبلمان چند منظوره و مبدل است.

ایجاد شادی و سرزندگی  در اتاق کودک

بچه به خودی خود یک لذت از زندگی است. بنابراین مهم است که اتاقی که برای ارزشمندترین فرد زندگی خود در نظر گرفته اید. تمام شادی و سرگرمی دنیا را منعکس کند. یکی از موارد قابل تغییر که می تواند اتاق را فقط در چند ثانیه هیجان انگیز نشان دهد. پرده ها هستند. بسته به تم اتاق می توانید با الگوها و رنگ های مختلف از آن لذت ببرید. اسباب بازی ها ممکن است به عنوان یک تزیین عالی عمل کنند. زیرا در رنگ ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. قطعاً مواردی هستند که کودک شما آنها را دوست خواهد داشت. تعداد زیادی بالشت با رنگ های مختلف را روی تخت اضافه کنید. با قرار دادن اسباب بازی های آموزشی و کتاب های مختلف در اتاق، یادگیری را به یک تجربه سرگرم کننده برایش تبدیل کنید. می توانید دیوار را با عکس یا نقاشی های کودک خود تزئین کنید.

طراحی آشپزخانه ای زیبا و کارآمد
بیشتر بخوانید

علایق و سلایق کودک خود را بشناسید

داشتن اتاق مخصوص خودش قدم بزرگی در زندگی کودک است. اولین برخورد او با استقلال است. طراحی اتاق باید منعکس کننده شخصیت کودک باشد. رنگ ها، لوازم جانبی، تختخواب، مبلمان، قفسه ها باید برای دختر یا پسر کوچک خاص شما جذاب باشد. مطمئن باشید کودک شما با انتخاب اصول طراحی و دکوراسیون اتاق توسط شما موافق است. اگر در حال برنامه ریزی اتاق برای یک دانش آموز یا نوجوان هستید. حتماً با او در مورد علایق او صحبت کنید. وقتی کودک به ورزش، جغرافیا، موسیقی، مسافرت، کتاب، تاریخ، ابرقهرمانان و غیره علاقه دارد. چرا آن را موضوع اصلی اتاق قرار نمی دهیم؟ این یک لذت فوق العاده برای کودک شما به ارمغان می آورد. همچنین کار شما را در مورد طرح موضوع اتاق بسیار آسان می کند.

از رعایت اصول طراحی و دکوراسیون اتاق کودک خود در کنارش لذت ببرید. او را در تصمیم گیری و بعداً در تزئینات اتاق خود مشارکت دهید.

طراحی اتاق کودک