طراحی و اجرای کابینت
19
اسفند

طراحی و اجرای کابینت

طراحی، اجرا و بازسازی کابینت اشپزخانه منزل

انتخاب کابینت مناسب در آشپزخانه، به عنوان مهم ترین شرط طراحی دکوراسیون آشپزخانه شناخته می شود. به همین دلیل هم هست که همیشه اولین انتخاب در طراحی و بازسازی آشپزخانه انتخاب و اجرای کابینت مناسب است. در این میان شرکت های طراحی و اجرای کابینت نقشی اساسی دارند و معمولا در کنار عرضه محصولات باکیفیت به ارائه مشاوره هایی کاربردی در زمینه طراحی و اجرای کابینت نیز می پردازند. در این مطلب  تصمیم داریم که به معرفی شرکت روما گروپ تبریز بپردازیم، مجموعه ای کامل از طراحی و اجرای کابینت و دکوراسیون.

طراحی و اجرای کابینت

به طور کلی باید بگوییم که طراحی و اجرای کابینت یکی از مهم ترین شاخه های طراحی داخلی است که نیازمند متخصصانی کاربلد و مخصوص به خود خواهد بود. فرآیند طراجی و اجرای کابینت به شما کمک می کند که بتوانید با توجه به نیازهای خود و همین طور در نظر گرفتن بودجه و سلیقه تان انتخابی درست و هوشمندانه داشته باشید. در واقع شما می توانید با کمک گرفتن از متخصصین طراحی و اجرای کابینت و همین طور بررسی مدل ها و تصاویر ژورنالی، محصولی را انتخاب کنید که با توجه شرایط خانه شما بتواند مطابق میل شما و همین طور بودجه تان باشد و از استانداردهای لازم نیز بهره مند شود.

موضوع طراحی و اجرای کابینت گستردگی بسیاری دارد. این یعنی شما می توانید صِرف کار خود را به کابینت محدود کنید و یا از این فرصت استفاده نمایید و دستی بر سر و روی فضا و دکوراسیون آشپزخانه تان بکشید. در این میان مسائلی همچون طراحی کمد و شلف آشپزخانه، طراحی سقف آشپزخانه، تغییر کاشی ها، نورپردازی و… پیش روی شما قرار خواهند گرفت. به همین دلیل هم بهتر است که برای طراحی و اجرای کابینت خود به سراغ شرکت های معتبری بروید که با دانش و تجربه تخصصی و حرفه ای خود به خوبی از پس تمامی این مسائل برآیند و در نهایت نیز دکوراسیون آشپزخانه ایده آل شما را آماده کنند. شرکت روما گروپ به عنوان یکی از بهترین گزینه های طراحی و اجرای کابینت و دکوراسیون در تبریز می تواند انتخاب خوبی باشد. در ادامه شما را با این شرکت آشنا می کنیم.

بهترین دیزاین اتاق خواب
بیشتر بخوانید

بازسازی و طراحی دکوراسیون

علاوه بر تمامی مواردی که تا به اینجا پرداختیم، خدمات شرکت روما گروپ به بازسازی صفر تا صدی منزل نیز گسترده شده است. این یعنی، گروه حرفه ای و کاربلد شرکت روما گروپ تمامی فرآیند مربوط به زیباسازی و طراحی دکوراسیون را با کمک مشاوره به مشتریان خود در تبریز به انجام می رسانند. پیش از اجرای پروژه طرح ها و خواسته های مشتری  طراحی شده و به آنها نشان داده می شود، تا در نهایت مشتری بتواند با توجه به علایق و همین طور شرایط خود آنها را انتخاب نماید.تمامی فرآیندهایی همچون پتینه، گچ بری، کاشی کاری، تعویض سرویس ها، کاغذ دیواری، لمینت، پارکت و… همه توسط این شرکت انجام میشود.

انواع کابینت ها به تفکیک کاربرد

تقسیم کابینت ها بر اساس کاربردی که دارند به 3 قسمت انجام میشود. این دسته بندی توسط سازمان استاندارد تحقیقات صنعتی ایران تهیه شده است. در این دسته بندی شاید کلمه یونیت UNIT برای جدید باشد. بد نیست بدانید که یونیت یک 6 وجهی (مکعب) است که تمامی اجزا نگهدارنده اشیا را در خود دارد. قطعات یونیت شامل بدنه، سقف، کف، پشتی و در می باشد. این یونیت ها معمولا در کارگاه ساخته شده و در محل نصب میشوند.

کابینت زمینی

کابینت های زمینی تشکیل شده از مجموعه ای از یونیت ها هستند که بر روی زمین قرار دارند. این کابینت ها به صورت در دار و کشو دار ساخته می شوند و ارتفاع 90 سانتی متری و هم چنین عمق 60 سانتی متری دارند.

کابینت های دیواری

این نوع کابینت همانطور که اسمش پیداست بر روی دیوار نصب می گردد و هیچ گونه اتصالی با زمین ندارد. به این نوع کابینت ها کابینت و یا یونیت هوایی نیز گفته میشود که در ارتفاع 70 سانتی متری و عمق 30 سانتی متری ساخته و نصب میشود.

طراحی تراس و بالکن کوچک
بیشتر بخوانید

کابینت های نیمه ایستاده

این نوع کابینت ها مانند کابینت های زمینی هستند ولی با این تفاوت که ارتفاعی بیشتر دارند و ضمن اینکه نمیشود از روی آن برای منظوری استفاده کرد.

کابینت های ایستاده

این نوع کابینت که به کمد نیز نامیده میشود. بر روی زمین قرارداد و تا ارتفاع کابینت های دیواری ادامه دارد.

کابینت ویترین دار

همانطور که از اسم این نوع کابینت مشخص است به صورت ویترین کار می شود و وسایل داخل آن نیز مشخص است.

کابینت کانتر

کانتر یا همان کابینت اپن همان بخشی است که آشپزخانه را از دیگر فضاها جدا کرده و گاها به عنوان میز برای صرف شام یا نهار مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار در بخش سفارش طراحی و  اجرای کابینت آشپزخانه بخش قیمت ساخت کابینت است خصوصا بحث قیمت کابینت آشپزخانه که در بازار کابینت ها قیمت های بسیار متفاوتی شنیده میشود.

قبل از هر چیزی توجه داشته باشید در هنگام استعلام قیمت جهت طراحی و ساخت کابینت های آشپزخانه خود همیشه قیمت نهایی و کل پروژه را درخواست کنید. زیرا که متاسفانه اکثر شرکت ها قیمت کابینت ها رو بر اساس متراژ و نوع متریال به مصرف کننده اعلام میکنند و در انتها قیمت اکسسوری و یراق آلات کابینت، دستمزد اجرا و هزینه های حمل و … را به فاکتور اضافه میکند که این مورد میتواند معادلات و پیش بینی های مصرف کننده را بهم بریزد. بهتر است برای دریافت استعلام قیمت نقشه های دقیق به همراه تصویر از محل نصب کابینت ها به همراه داشته باشید تا کارشناسان بخش  شرکت روما گروپ در تبریز  بتوانند نظر دقیق و استعلام قیمت بهتری را به شما اعلام کنند.

کفپوش پارکت و لمینت
بیشتر بخوانید