طراحی تراس و بالکن کوچک
31
فروردین

طراحی تراس و بالکن کوچک

دکوراسیون داخلی تراس و بالکن های کوچک

در ابتدا برای طراحی داخلی تراس و بالکن باید به چند نکته توجه داشته باشیم، استفاده از رنگ و متریال های مناسب برای بزرگ تر نشان دادن فضا تا حد امکان، توجه به نیاز استفاده کنندگان، تراس های کوچک می توانند فضایی برای استراحت، مطالعه، یک هم نشینی دو نفره و… باشند به همین دلیل طراحی مبلمان مناسب با توجه به نوع استفاده حائز اهمیت می باشد.

با طراحی یک دیوار سبز و استفاده از گل و گیاه در تراس می توانیم محیط دلنشینی را ایجاد کنیم. می توان از رنگ، چوب، سنگ، بتن، سیمان و … برای دیوار و کف استفاده کرد. استفاده از مبلمان های تاشو و راحتی یک میز دو نفره کوچک، استفاده از باکس و شلف برای تزئینات، می تواند برای تراس و بالکن های کوچک انتخاب خوبی باشد. همچنین می توان نورپردازی مناسبی برای ایجاد یک محیط آرام و لذت بخش در نظر گرفت. طراحی تراس کوچک نیز مانند دیگر فضاهای داخلی با توجه به سبک طراحی( سبک کلاسیک، مدرن، گوتیک، ایرانی و …) ساختمان می تواند انتخاب شود. برای نمونه برای ساختمان با نمای کلاسیک بهتر است توجه شود که نمای ساختمان تحت تاثیر قرار نگیرد و از طراحی داخلی کلاسیک استفاده شود.

طراحی تراس و بالکن کوچک

با افزایش زندگی آپارتمان نشینی و قیمت مسکن، اغلب آپارتمان ها کوچک و بدون حیاط طراحی می شوند. به این دلیل توجه به نیازهای اساسی انسان نادیده گرفته می شود. نیاز به تعامل و ارتباط با طبیعت، نیاز به هم نشینی و … . به این دلیل ایجاد یک بالکن یا تراس کوچک در این ساختمان ها ضروری می باشد. بنابراین یک طراحی خلاقانه و مناسب برای این تراس ها بسیار مهم می باشد.

طراحی و اجرای کابینت
بیشتر بخوانید

۲ موردی که باید در بالکن خود باید رعایت کنید

۱-یک باغ کوچک در بالکن خود داشته باشید : گلدان ها نه تنها بالکن شما را به باغ کوچک منزل شما تبدیل می کند بلکه روش مناسبی برای کور کردن دید همسایه ها به حریم خصوصی , به حساب می آید.
۲-سلیقه و شخصیت خود را به دکوراسیون بالکن خود اضافه کنید: فراموش نکید بالکن منزل شما جزئی از خانه شماست و خواسته شما می تواند یک فضای کار,فضای مطالعه یا فضای مطالعه یا فضای غذاخوری باشد.بالکن تان هر چقدر هم کوچک با شد می تواند فضایی باشد که همیشه رویای آن را داشته اید.

تفاوت بین تراس و بالکن در زمان مدرن

هر دو بالکن و تراس فضاهایی هستند که فضاهای داخلی را با خارجی متصل می نماید. بنابراین، آنها فضاهای مشترکی ندارند. تفاوت های اصلی بین دو عدد وجود دارد و این اصطلاحات نبایستی دروناً استفاده شود. بنابراین، آن موردی که آنها را از هم مجزا می نماید چه چیزی است؟

برای درک تعریف تراس، اصطلاح تراس از لاتین گرفته شده که به معنی زمین می باشد که بیانگر این است که تراس بر محل مرتفع ساخته شده است. بنابراین، اصولاً، این فضا یک محل صاف مرتفع می باشد که معمولاً در بالای ساختمانی واقع شده است.

بالکن ها

بالکن اصطلاحی است که از لاتین گرفته شده است. بالکن با عنوان پنجره بلند تعریف می شود. این روزها، بالکن یک سکوی مرتفع می باشد که از دیوارهای ساختمان گسترده می شود. می تواند به هر اتاق خانه متصل شود و می تواند دو یا چند فضا را به هم متصل نماید.
اندازه بالکن ها معمولاً کوچک می باشد به دلیل اینکه آنها قابلیت تغییر به عنوان تراس را ندارند. آنها به عنوان لینک بین فضاهای داخلی و اطراف عمل می نمایند. ولی حتی، بالکن کوچک می تواند یک اتاق را وسیعتر، مطبوعتر و بازتر نماید.

طراحی آشپزخانه مدرن
بیشتر بخوانید

تفاوت واضح بین بالکن و تراس در اندازه آنها است. تراسها معمولاً بزرگتر از بالکن ها می باشد، مخصوصا در زمان حاضر. اندازه نیز موارد کاربرد را تعیین می نماید.
تراس همیشه یک فضای کلا باز است. در بالای ساختمان قرار دارد و فضادار می باشد، ولی می تواند در فضاهای پایینتر واقع شود. بالکنها مساحت کوچکتری دارند و آنها همیشه به اتاق متصل می شوند ولی تراسها ورودی های مجزا دارند. بالکنها می توانند باز یا پیوسته باشند. تراس ها نمی توانند بدون نقشه اسکوب مجاز پوشیده شوند.