معماری داخلی کلاسیک
17
دی

سبک کلاسیک در طراحی داخلی

سبک کلاسیک در طراحی داخلی

فرهنگ معماری کلاسیک از جایی شروع شد. که اشرافی گری و اختلاف طبقاتی را در طراحی و معماری داخلی نشان دهند. این سبک در انسان ایجاد حس حقارت میکند. از طرفی عمر کوتاهی مثل کارهای مدرن ندارد. و از مد نمی افتد. و دارای ماندگاری زیادی است. سبک کلاسیک در معماری داخلی یک سبک توسعه یافته است. با جزئیات و ریزه کاری های فراوان است. که در ساختار مبلمان و وسایل روشنایی و غیره یافت می شود.

مبلمان و لوازم دیگر استفاده شده. در این سبک حکاکی شده و منبت کاری شده هستند. یک منزل با طراحی داخلی کلاسیک با طرح های گلدار. و با گل و گیاه و اشکال افسانه ای مزین شده است. بدلیل استفاده زیاد از خط و خطوط و زرق و برق. در این سبک ممکن هست بعد از مدتی انسان را دچار افسردگی نماید.

مهمترین عنصر در سبک کلاسیک استفاده از ابزارهای گچ بری پیش ساخته و یا گچ بری دستی می باشد. نکته مهم دیگر در نمایان سازی این سبک. قاب بندی های گچ بری شده و گلویی های به کار رفته در سقف ها می باشد. همچنین به کارگیری انواع نقاشی ها در قاب بندی های دیواری. و نیز در سقفها از دیگر شاخصه های این سبک طراحی داخلی است. ازدیگر مشخصات این سبک. به کار بردن آینه کاری های مجلل در این سبک طراحی داخلی می باشد. و در آخر می توان به پتینه کاری های جذاب. و پارچه کوبی های زیبا در این سبک معماری داخلی اشاره نمود.

اصول طراحی داخلی آشپزخانه
بیشتر بخوانید

کلاسیک

ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

  1. استفاده از متریالهای گران قیمت.
  2. استفاده از سنگ با طرح واترجت در فضا.
  3. استفاده از عناصر تزئینی دوران رم و یونان (ستونها و سر ستونهای کلاسیک).
  4. استفاده از قوسهای دوره کلاسیک.
  5. استفاده از مبلمان سلطنتی و تجملاتی در فضا.
  6. استفاده از پرده های سلطنتی و بلند در فضا.
  7. استفاده از سقف های مشبک با تزئینات گچ بری فراوان.