رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی
16
بهمن

رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی

بررسی رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز باعث افزایش انرژی و هیجان در طراحی دکوراسیون داخلی محیط می شود. همچنین این رنگ باعث افزایش فشارخون و افزایش تنفس و ضربان قلب و افزایش متابولیسم می گردد. که برای استفاده در محیط زندگی افراد مسن و یا با فشارخون بالا مناسب نیست. باید توجه داشت که از این رنگ در اتاق خواب استفاده نشود. چرا که باعث افزایش اشتها و برهم زدن آرامش ما در اتاق خواب می گردد.

یکی از کاربردهای رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی. برای قسمت هایی از نشیمن و پذیرایی منزل و سالن های کنفرانس می باشد. چون باعث افزایش گفت و گو در افراد می گردد. البته باید دقت داشت تا قسمتی از فضا یا اکسسوری ها و یا مبلمان ها را شامل شود. (بلاخص در فضاهای مسکونی). چرا که استفاده بیش از حد ازین رنگ باعث ایجاد هیجان بیش از حد و اضطراب و احساس خفگی در افراد می گردد.

رنگ قرمز باعث افزایش اشتها در افراد می گردد. و بر همین اساس در طراحی دکوراسیون داخلی فضای غذاخوری و آشپزخانه منزل بسیار مناسب می باشد. بخصوص برای خانواده هایی که کم اشتها هستند. در اینجا نیز باید دقت داشت تا قسمتی از فضا یا متریال ها و یا اکسسوری ها و یا مبلمان ها را شامل شود. همچنین این رنگ بسیار کاربردی را می توان در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها برای افزایش اشتهای افراد استفاده نمود.

تناژهای روشن رنگ قرمز در طراحی داخلی مدرن برای تحریک اشتیاق، احساسات و  ایجاد حس رمانتیک و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. همچنین تناژهای تیره رنگ قرمز، طراحی داخلی و دکوراسیون مدرن را با سایه‌های خیره‌کننده، مجلل و عمیق غنی می‌کنند.

دکوراسیون حیاط و ویلا
بیشتر بخوانید

رنگ قرمز بیشتر برای فرم های مربع و مستطیل استفاده می شود. در موسیقی نیز این رنگ بیشتر در سازهای ترومپت و جاز مورد استفاده قرار می گیرد.

     رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی    رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی