رنگ در آشپزخانه
28
شهریور

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

رنگ در طراحی آشپزخانه

استفاد از رنگ و نور در طراحی دکوراسیون داخلی فضای آشپزخانه اهمیت به سزایی دارد. اگر فضای آشپزخانه یک فضای بی روح و خنثی باشد. مثلا از رنگ های سفید و یا خاکستری در عناصر مختلف به طور زیاد استفاده شود. می توان برای تازگی دادن و شاد کردن. همچنین این ترکیب رنگ ها باعث کاهش اشتهای افراد می گردد. فضای آشپزخانه و روحیه خود از انواع گل و میوه به صورت طبیعی و مصنوعی استفاده کرد.

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه            رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

با توجه به رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می توان از چراغ های رنگی با نورهای مختلف به منظورهای مختلف استفاده کرد. مثلا نور سبز بر روی دیوار سبز که حالت تاکید به دیوار می دهد. باید توجه داشت که عناصر مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی فضای آشپزخانه همچنان که می توانند باعث زیبایی و تنوع شوند، در بعضی مواقع نیز باعث شلوغ شدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه می شوند. همیشه باید در عین زیبایی، سادگی را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه مورد توجه قرار دهیم.

آشپزخانه قرمز و آتشین

افراد خبره در زمینه آشپزی و خوراک به خوبی از اثر پر انرژی رنگ قرمز مطلع هستند. به کار بردن اشیاء قرمز و ترکیب عالی آنها با کابینت های چوبی تیره و پیشخوان طرح مرمر می تواند طرح مناسبی برای انعکاس نور و رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی آشپزخانه باشد. همچنین به کارگیری رنگ قرمز در آشپزخانه موجب افزایش اشتهای کاربران آن فضا می گردد.

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه                   رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

بهترین دیزاین اتاق خواب
بیشتر بخوانید

آشپزخانه ای با رنگ های گرم

به کاربردن رنگ هایی چون نارنجی و ترکیبات آن در دیوارها و یا کابینت ها. آشپزخانه را از محوطه اطراف جدا می کند. در این مواقع باید توجه کرد که رنگ ها چگونه از یک فضا به فضای دیگر راه پیدا می کنند. تا بتوانند حالتی یکپارچه را به فضای خانه دهند. مثلا در کنار این رنگ ها به کاربردن رنگ و فلز نقره ای. می تواند در یکپارچه سازی فضا بسیار موثر باشد. (کاسابیان، 1386: 28 ).

به طور کلی استفاده از رنگ های طبیعی و وارد کردن آنها به داخل آشپزخانه اشتیاق بیشتری را برای غذا خوردن در افراد خانه ایجاد می کند. استفاده از رنگ چوب های طبیعی و یا رنگ هایی چون سبز و ارغوانی در سرزنده نگه داشتن فضای آشپزخانه موثرند.

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه               رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه