طراحی داخلی نشیمن
22
اردیبهشت

اصول دکوراسیون داخلی نشیمن

اصول طراحی دکوراسیون داخلی فضای نشیمن

فضای نشیمن مسلماً مهمترین مکان خانه هنگام صحبت از دکوراسیون داخلی است. این فضا است که میهمانان و عزیزان تان را در آن پذیرایی می کنید. و جایی است که اعضای خانواده بعد از آشپزخانه بیشتر وقت خود را در خانه با هم می گذرانند.

دکوراسیون داخلی فضای نشیمن باید منعکس کننده علایق و سلایق شما و خانواده تان باشد. اجازه ندهید شخص دیگری به شما بگوید که چگونه باید آن تزئین کنید. این خانه شماست و باید مناسب شما باشد. برخی از قوانین اساسی و ریاضیات دکوراسیون وجود دارد. این قوانین مانند راهنمایی جهت کمک به شما در ایجاد فضایی چشم نواز است.

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که اتاق نشیمن شما عالی به نظر می رسد. پس باید نگاهی به بایدها و نبایدهای فضای نشیمن بیندازید.

مهمترین موارد در طراحی و دکوراسیون فضای نشیمن

شما می خواهید گران ترین وسیله یا آیتم مورد علاقه خود را انتخاب کنید. و اطراف آن را دکور کنید. برای بسیاری از افراد، آن وسیله ممکن است مبل باشد. بنابراین، مبل با بهترین کیفیتی را که می توانید خریداری کنید. مبل، مبلغ سرمایه گذاری زیادی را داراست. و شما می خواهید ماندگار باشد. به یاد داشته باشید، یک مبل با کیفیت متوسط ​​باید حداقل 10 سال دوام داشته باشد. در حالی که یک مبل باسطح کیفی بالا باید تا 25 سال دوام داشته باشد.

یکی از موارد دیگری که می توان در ابتدای دکوراسیون فضا از آن بهره جست، رنگ است. رنگ در هزاران تناژ رنگی موجود است و به راحتی قابل تغییر است. به طور کلی بهتر است از رنگ های خنثی برای ایجاد حس آرامش در این فضا استفاده شود. اما می توان از ترکیب رنگهای گرم و سرد یا حتی متریال های متضاد مثل سنگ و چوب و غیره نیز بهره برد.

جایگاه سبک انتقالی در طراحی دکوراسیون داخلی
بیشتر بخوانید

همچنین، به عنوان یکی از مهم ترین فضاهای خانه، نباید از ترکیب کردن وسایل گران قیمت تر با بعضی از اکسسوری های کم قیمت تر ترس داشته باشید. روش های بسیاری برای صرفه جویی در هزینه های دکوراسیون داخلی فضای نشیمن وجود دارد. ولی گاهی اوقات نیز شما باید در برخی از هزینه های دکوراسیون منزل خود ریخت وپاش داشته باشید.

چیدمان فضای نشیمن

اگر قصد دارید هر شب مهمانی هایی را در منزل خود برگزار کنید. بهتر است که مبلمان فضای نشیمن یا پذیرایی خود را به دیوارها بچسبانید. اما، اگر فردی صمیمی و اجتماعی  هستید. می خواهید صمیمیت فضا را تقویت کنید و فضایی برای گفتگو با افراد خانواده و یا دوستان خود ایجاد نمایید. وسایل خانه را از دیوارها دور کرده و مناطق گفتگوی صمیمی ایجاد کنید.

اکسسوری های مناسب فضای نشیمن شما

فرش، کوسن ها و آثار هنری می توانند سبک یک فضا را تعیین کنند. آیا فضای نشیمن شما مدرن یا معاصر است؟ آیا از اشیای عتیقه برخوردار است؟ آیا فضای نشیمن شما غنی از طرح و نقش است؟ اکسسوری های مورد استفاده شما می توانند بیان کننده این امر باشند. پس در انتخاب آنها و هماهنگی آنها با سبک مورد پسند خود نهایت دقت را داشته باشد.

وقتی صحبت از فرش فضای نشیمن می شود ، شما نباید یک فرش خیلی کوچک داشته باشید. این اشتباه شماره 1 است که مردم هنگام تزئین اتاق نشیمن مرتکب می شوند. اطمینان حاصل کنید که تمام مبلمان روی فرش قرار می گیرند. در حالت ایده آل، هر چهار پایه اصلی مبل باید روی آن قرار گیرند، اما اگر این امکان وجود ندارد، حداقل پایه های جلو را روی فرش قرار دهید (پایه های عقب می توانند قرار نگیرند).

طراحی داخلی منزل و اجرا
بیشتر بخوانید

متفکرانه از کوسن ها استفاده کنید. کوسن های بزرگ وسایل تزئینی بسیار خوبی هستند. اما بسیاری از آنها استفاده نمی کنند. و بعد از نشستن مجبور می شوید همه آنها را از کاناپه خارج کنید. چند مورد را انتخاب کنید که مبلمان و ظاهر کلی اتاق را تقویت می کند. و از سرمایه گذاری در برخی کوسن های با کیفیت بالا نترسید. آنها کوچک هستند اما تأثیر زیادی دارند. از تزئین با طرح و نقش ها نترسید. طرح و نقش ها می توانند زندگی و شخصیت را به فضا اضافه کنند. قانون اساسی در تزئینات با طرح و نقش ها این است که اگر بیش از یک الگو استفاده می کنید، خوب است. اما بیش از سه الگو در یک اتاق استفاده نکنید. مقیاس را با استفاده از یک الگوی بزرگ، یک متوسط ​​و یک کوچک (یا ترکیبی دیگر از این سه) ترکیب کنید.

هنگام آویزان کردن تابلوی هنری در یک اتاق، از معمول ترین اشتباهی که مردم مرتکب می شوند خودداری کنید: کارهای هنری را قسمت بالایی دیوار آویزان نکنید. مردم تمایل دارند که تابلوی هنری را نزدیک به سقف آویزان کنند. این مربوط به هر اتاق خانه است. کارهای هنری را در سطح دید آویزان کنید.

نورپردازی فضای نشیمن

داشتن ترکیبی از نورهای تاکیدی، محیطی و وظیفه ای را در نظر بگیرید. از چراغ های رومیزی، چراغ های دفنی، چراغ های آویز یا هر آنچه دوست دارید استفاده کنید. فقط حتماً از ترکیب آنهااستفاده کنید. هم نور بیشتری فراهم می کند. و هم اتاق و همه افراد در آن بهتر به نظر می رسند. و اهمیت چراغ های کم نور را فراموش نکنید. در هرفضای نشیمن باید یک چراغ کم نور وجود داشته باشد.

طراحی و اجرای کابینت
بیشتر بخوانید