دکوراسیون داخلی خانه های کوچک
25
خرداد

دکوراسیون داخلی خانه هاکوچک

نکات دکوراسیونی خانه های کوچک

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ارمغان زندگی مدرن امروز است که ممکن است حسرت خیلی چیزها را به دل شما بگذارد. داشتن اطلاعاتی درباره شکل طراحی و چیدمان فضای خانه می تواند کمک زیادی به شما بکند.

خانه های کوچک

با توجه به کوچک شدن فضای خانه ها در این روزها، همه ما به دنبال نکته هایی از دکوراسیون داخلی هستیم که با استفاده از آنها بتوانیم محیط اتاق های کوچک خانه را بزرگ تر از آنچه که هستند نشان دهیم. برداشتی که از فضا داریم، همیشه برایمان تعریفی نسبی دارد، اما اگر کوچک و تنگ بودن اتاق ها واقعا آزارتان می دهد و می خواهید احساس بهتری را تجربه کنید، باید حتما دکوراسیون خانه را به شکلی هوشمندانه تر و کاربردی تر انجام دهید.

چیدمان خانه های کوچک

اگر دل تان می خواهد بهترین استفاده را از فضای خانه کوچک تان داشته باشید باید برای خرید و البته چیدمان وسایل آن نکته هایی را بدانید. نکته هایی که خانه کوچک شما را دلباز و دوست داشتنی می کند.

با استفاده از ایده هایی که در ادامه این مطلب ارائه خواهیم کرد، می توانید تجربه بسیاری بهتری از دکوراسیون منزل کسب نمایید. حتی اگر اتاق های مختلفی در خانه داشته باشید، و فضای کافی به منظور نگهداری از وسایل و لوازم مختلف خانه در اختیار داشته باشید، هم می توانید این نکات را بخوانید و تا حد زیادی محیط خانه را مرتب تر از آنچه که هست نگاه دارید.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ایرانی

 پرده ها و دراپه هایی که از سقف آویزان می شوند و تا کف اتاق امتداد دارند نیز می توانند کاربردی هوشمندانه از ارتفاع اتاق ها باشند. حتی اگر در اتاق مورد نظرتان پنجره ای وجود نداشته باشد، می توانید با نصب یک پرده دکوری با طراحی زیبا، جلوه بصری بسیار مناسبی ایجاد کنید. رعایت این نکته در طراحی دکوراسیون می تواند با به وجود آوردن دید بالا به پایین، وسعت اتاق را تا حد زیادی گسترش دهد و برای محیط های کوچک بسیار ایده آل باشد.

استفاده از اشیای تزئینی در دکوراسیون داخلی

بیشتر خانواده‌ها بخاطر کمبود جا از استفاده از وسایل تزئینی و دکوری خودداری می‌کنند. حتی اگر خانه‎ی کوچکی دارید، شما نباید از تاثیر اشیای زینتی در دکوراسیون داخلی خود غافل شوید. برای خودتان هیچ محدودیت خاصی نسازید و با خلاقیت و ذوق‌ هنری خود زیبایی دکورتان را چندین برابر کنید. برای این منظور از اشیای دکوری شفاف از جنس شیشه‌، آینه یا هر چیزی که نور را منعکس می‌کند، استفاده کنید.

طراحی داخلی و اجرای رستوران
بیشتر بخوانید

قالیچه ی مناسب خود را انتخاب کنید…

مهم نیست چه فرش، قالیچه و گلیم و یا هرچیز دیگری استفاده می کنید. تنها اندازه ی آن مهم است. یک فرش کوچک باعث می شود اتاق به همان اندازه کوچک احساس شود.

برای دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ، انتخاب یک قالیچه با سایز بزرگ که دارای رنگ متناسب با مبل باشد انتخاب صحیح تری برای دکوراسیون داخلی شما می باشد. البته به این نکته توجه کنید که بزرگی قالیچه و یا فرش شما نباید زیاد و بیش از حد باشد و باید انتخاب سایز قالیچه خود را به گونه ای انتخاب کنید که کمی از مبلمان (دو پایه ی جلوی آن) روی فرش یا قالیچه قرار بگیرد و همچنین پشت کاناپه در قسمت عقب (دو پایه ی پشتی) از لبه های قالیچه بیرون زده باشد.

شلف‌ و باکس دیواری

شلف و باکس دیواری می‌توانند در جاهایی که محدودیت فضا وجود دارند، معجزه کند. شما می‌توانید از آن‌ها در اتاق‌ پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق نشیمن برای ذخیره ‎سازی کتاب‌ها، تابلوهای هنری، قاب‌های عکس یا هر ایده‌ای که خودتان دارید، استفاده کنید.

مبلمان چندمنظوره

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، در دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک، چیدمان وسایل و انتخاب رنگ‎ها تاثیر بسزایی در بزرگ‎تر نشان دادن فضا دارند. علاوه بر این انتخاب وسایل خانه نیز نیاز به دقت و توجه ویژه‌ای دارد. از خلاقیت خودتان استفاده کنید و با انتخاب مبلمان چند منظوره با یک تیر چند نشان بزنید. دو عکس زیر می‌توانند الهام‌بخش شما باشند و خلاقیت شما را قلقک دهند تا بتوانید متناسب با فضا و نیاز خود، مبلمان مناسب‌تان را طراحی و سفارش دهید.

اصول طراحی دکوراسیون منزل
بیشتر بخوانید

آشپزخانه

معمولا آشپزخانه‎ها با توجه به عملکرد بالایی که دارند، فضای زیادی را می‎طلبند. در خانه‌های کوچک، کمبود جا معمولا شما را در طراحی داخلی  و دکوراسیون آشپزخانه گیج و سردرگم می‎کند. فضای آشپزخانه‌ی زیر برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب بوده و می‌تواند دکوراسیون داخلی ساده، شیک و جالبی را برای خانه‎ی شما بسازد.

طراحی‌های ساده در دکوراسیون داخلی

شما خیلی راحت می‎توانید با انتخاب مبلمان مناسب این توهم بینایی را در شخص بوجود آورید که اتاق‌تان به هیچ عنوان تنگ و کوچک نیست. سعی کنید از مبلمان ساده برای اتاق‌ پذیرایی یا نشیمن خود استفاده کنید تا با فضای کوچک‎ و ظریف‌تان هماهنگ باشد. همینطور استفاده از صندلی‎ هایی با پایه‎ های بلند و میزهای ساده و باز می‌توانند در طراحی دکوراسیون داخلی منازل به شما کمک کنند.

طراحی نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک از نورپردازی مناسب و کاربردی استفاده کنید. هر چقدر خانه شما روشن باشد فضای آن بزرگ تر به نظر می رسد. نورپردازی های دکوراتیو و نقطه ای برای خانه های کوچک انتخاب مناسبی هستند و این نورپردازی ها باعث می شوند تا همه بخش های خانه شما پرنور و روشن تر شوند