طراحی اتاق خواب
04
اردیبهشت

طراحی اتاق خواب و اصول طراحی آن

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

افراد به طور متوسط ​​روزانه هشت ساعت از زمان خود را در اتاق خواب خود می گذرانند. طراحی اتاق خواب یکی از مهمترین عناوین طراحی اتاق های خانه است. فنگ شویی اتاق خواب بر سلامتی، وضعیت عاطفی، کیفیت روابط و باروری افرادی که در آنجا می خوابند تأثیر می گذارد.

برخلاف سایر اتاق ها، اتاق خواب صرفاً برای استراحت و نوسازی افراد منظور شده است. بنابراین، در اصل یک اتاق یین است. به همین دلیل، یک اتاق خواب ایده آل ساکت و آرام، با نور کافی، گردش هوا مناسب است. همچنین دارای فرم ایمن، یک نقشه ساده و یک رنگ بندی خنثی است.

تختخواب باید در ارتفاع استاندارد باشد. نه خیلی ارتفاع کمی داشته باشد و نه خیلی بلند باشد. میزهای کنار تخت نباید از خود تخت بلندتر باشند. یک تیر سقفی که به صورت افقی روی تخت خواب، به ویژه در قسمت بالای بدن افراد قطع می شود، ممکن است باعث به خطر انداختن سلامتی افراد شود. درهای سرویس بهداشتی و کمد باید تا حد ممکن از سر تخت فاصله داشته باشند.

اگر سقف بیش از حد بلند باشد یا نقشه کف اتاق خیلی بزرگ باشد، انرژی اتاق کم می شود. همچنین احتمال دارد منجر به کمبود انرژی یا بیماری مزمن برای ساکنان می شود. سقف بسیار پایین می تواند باعث افسردگی شود. اگر اتاق بیش از حد روشن یا تاریک باشد، ممکن است ساکنان از بی خوابی یا استرس رنج ببرند. قرار دادن تخت جلوی پنجره یا دیوار با در ممکن است بر سلامتی افراد و یا روابط یک زن و شوهر تأثیر منفی بگذارد. نورگیرهای بسیار زیاد یا خیلی بزرگ نیز می توانند تأثیر منفی داشته باشند. آینه ها در جایی قرار می گیرند که بتوانند به دلخواه و نه به طور مستقیم از تخت یا درب اتاق خواب استفاده شوند.

رایج ترین اشتباهات در چیدمان منزل
بیشتر بخوانید

طراحی اتاق خواب در تبریز

موارد دیگری که باید به آن توجه کنید:

1.تاج تخت باید رو به دیواری محکم باشد، به صورت مورب در مقابل درب اتاق خواب قرار دارد.

2.تخت باید از دیوارهای طرفین پشتیبانی خوبی داشته باشد.

3.یک پنجره ایده آل نور را از کنار و نه مستقیم در کنار تخت خواب تأمین می کند. برای یک اتاق خواب متوسط​​، یک پنجره مناسب است.

4.یک کمد نباید مستقیماً در کنار تخت خواب قرارگیرد، مگر اینکه ابعاد اتاق خواب بزرگ باشد.

5.ورودی اتاق خواب باید از تخت و همچنین بر مورب آن قابل مشاهده باشد. نباید پشت، کنار یا بلافاصله مقابل تخت خواب باشد.

6.درب کمد باید تا جای ممکن از تخت خواب فاصله داشته باشد.

7.گیاهان سالم را می توان در گوشه ای به صورت مورب مقابل ورودی ، یا در جلو یا کنار پنجره قرار داد. از گیاهان زیاد استفاده نکنید و از انواع دارای برگهای خوشه ای یا دندانه دار پرهیز کنید.