رایج ترین اشتباهات در چیدمان منزل
22
تیر

رایج ترین اشتباهات در چیدمان منزل

اشتباهات چیدمان منزل

خانه ها مکان هایی هستند که بیشتر وقت و اوقات زندگی خود را در آن می گذرانیم. بنابراین در این مقاله میخواهیم به رایج ترین اشتباهات در چیدمان منزل پی ببریم. جایی که ما با خانواده و عزیزانمان ارتباط برقرار می کنیم، استراحت می کنیم، غذا می خوریم، می خوابیم، میهمانان خود را میزبانی می کنیم، مطالعه می کنیم و حتی تجارت آزاد خود را نیز انجام می دهیم. اما با توجه به اینکه یک خانه برای ساکنانش چقدر معنی دارد و تا چه اندازه بر زندگی و روحیات آنها تأثیر می گذارد باید به طراحی و چیدمان و حتی رنگبندی آن بیشتر فکر کرد ، وقت و دقت بیشتری صرف کرد.

رایج ترین اشتباهات در چیدمان منزل
رایج ترین اشتباهات در چیدمان منزل

8 رایج ترین اشتباهات در چیدمان منزل :

 1. 1_ وجود لابی ورودی در خانه


  برخی از طراحان دکوراسیون داخلی، لابی ورودی را فراموش میکنند. یا نادیده می گیرند. مستقیماً در اصلی ورودی را به فضای نشیمن یا پذیرایی از مهمان باز می کنند. این موضوع ممکن است برای ساکنانی که خود را با هر غریبه ای که در خانه است. ناراحت کننده باشد. و حریم خصوصی و جدا در نظر گرفته نشود.

2_ طراحی دیوارهای زاویه دار

یک خانه به معنای دنج و خوش آب و هوا بودن است. نه یک تجربه عذاب آور یا یک وضعیت هنری افتضاح. دیوارهای زاویه دار باعث می شود. ساکنان احساس پریشانی و محدودیت کنند. و بدتر اینکه تهیه و تمیز کردن آنها سخت است.

3_ قرار دادن مناسب گاراژ

از گاراژ بیشتر برای پارک کردن ماشین استفاده میکنند. و در بعضی اوقات ماشین چمن زنی، نردبان، مقداری سطل زباله، جعبه ابزار و وسایل قدیمی را نیز می توانید در آنجا نگه دارید. بنابراین موقعیت گاراژ چیزی نیست که جلوی دید بازدیدکنندگان باشد یا خیر. اما در اصل باید سعی کنید گاراژ را در نمای اصلی باز نکنید.

 1. 4_ باز نکردن پنجره ها به اندازه کافی

تأثیر نورآفتاب و جریان باد از جمله نکات مهم در منازل است. پنجره ها نقش مهمی در خانه ها دارند. این که چه اندازه نور آفتاب در خانه نفوذ کند. پنجره ها باید به درستی و کافی قرار داده شوند. مخصوصا در اتاق خواب ها، آشپزخانه و نشیمن. حتی آشپزخانه با نور طبیعی نیز می تواند. بر روحیه کل خانواده تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین یک طراح منزل خوب قبل از طراحی. تجزیه و تحلیل میکند. تشخیص می دهد که نسیم بادهای خوشایند از کدام سمت به جریان می افتد. و خورشید از چه سمتی به محیط خانه نفوذ میکند. و سپس اتاق خواب ها و محل نشیمن را بر این اساس قرار می دهند.

 1. 5_ بی توجهی به فضای ذخیره سازی

 2.  
 3. قرار نیست خانه ای که فضای ذخیره سازی دارد بدونه استفاده و بی فایده باشد. معمولا طراحان داخلی بیشتر به این فضا ها دقت دارند و غافل نمی شوند چون میدانند اکثر خانوم های خانه دار میتوانند جارو و میز اتو را گوشه ای از آن فضا نگهداری کنند. اینجوری هم اتاق خوابشان شلوغ دیده نمی شود هم فضای اضافی برای جا کردن وسایل خود دارند. پس حالا متوجه میشید که چرا بعضی افراد در خانه خود دچار افسردگی می شوند. به نظر شما یک اتاق شلوغ و درهم و برهم با فضای کم بهتر است یا وجود یک فضای ذخیره سازی در خانه؟
 1. 6_ در نظر نگرفتن اندازه مبلمان

 2.  
 3. قبل از اینکه اثباب کشی کنید و وسایل خود را انتقال بدهید حتما با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید تا بر اساس مدل و فضای خانه تان طراحی کنند. مثلا به اندازه مبلمان خود دقت کنید. بیشتر افراد بعد از انتقال به خانه جدید، دچار سردرگمی می شوند و تعجب میکنند که چرا دکور و طراحی منزلشان زیبا نیست.
 1. 7_ تعداد و سبک زندگی مشتریان

 2.  
 3. یک طراح باید تعداد نفرات آن خانواده را در نظر بگیرد و همچنین مدل و سبک زندگیشان، ابعاد آشپزخانه، میز ناهار خوری به تعداد نفرات، تعداد اتاق خواب ها و … ارزش زیادی قائل باشد. مثلا در منازل نسبتا کوچک نمیتوان برای هر نفر یک اتاق خواب در نظر گرفت.
 1. 8_ عدم فضای سبز

طراحی سازگار با محیط زیست دیگر گزینه ای نیست و روش های بی شماری برای دستیابی به آن در طراحی مسکونی وجود دارد. یک جهت دهی مناسب به خانه می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های زیادی در اختیار صاحبانش شود که صرف روشنایی و تهویه هوا شده است. قرار دادن دقیق پنجره ها و درها و همچنین اندازه پنجره ها نیز می تواند تفاوت ایجاد کند.

تفاوت کابینت ممبران با هایگلاس
بیشتر بخوانید